Administrator, administrowanie systemami, zarządzanie serwerem Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Kto może zostać administratorem Linux?

Doświadczony administrator Linux może liczyć na całkiem niezłe zarobki, dlatego też nie brakuje w Polsce kandydatów na to stanowisko. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się kto może zostać administratorem Linux.

Kim jest administrator Linux?

Administrator Linux najprościej rzecz mówiąc to osoba, która w dużym skrócie odpowiada za sprawne funkcjonowanie systemu Linux, działających na nim usług oraz sprawny dostęp do Internetu. Odpowiada on nie tylko za konserwację, ale również za systematyczne wdrażanie coraz to nowszych zabezpieczeń technicznych. Osoby, które chcą zostać administratorem Linux powinny posiadać wykształcenie wyższe informatyczne. Przydać może się także dobra znajomość języka angielskiego. Informatyk Linux musi bardzo dobrze znać TCP/IP, problematykę baz danych i co najważniejsze musi odnaleźć się w administracji Apache, MySQL i PostgreSQL. Przy wielu zadaniach w takiej pracy niezbędna jest także znajomość języków skryptowych np. PHP, Perl lub bash.

Ważne cechy administratora Linux

Kompetentny administrator Linux powinien charakteryzować się dyspozycyjnością, zaangażowaniem w wykonywaną pracę i sumiennością. W tym zawodzie bardzo przydatna jest także umiejętność analitycznego myślenia oraz zdolność do pracy pod presją czasu. Ważna jest także umiejętność pracy w zespole oraz zdolność do szybkiego uczenia się. Branża IT rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też niezbędna jest chęć poznawania najnowszych technologii IT.

Related Posts

Czy hosting współdzielony ma jeszcze sens?

Mogłoby się wydawać, że w dobie serwerów dedykowanych, hostingi współdzielone odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Wiele osób decyduje się na to rozwiązane z uwagi na niski koszt. Jest to dobra opcja, która dedykowana jest głównie tym, którzy nie potrzebują wysokiej wydajności. Hosting współdzielony raczej nie sprawdzi się zbyt dobrze w przypadku e-sklepu. Wynika to […]

Read More

Ile kosztuje administrowanie serwerem?

Koszt administracji serwerem w dużym stopniu zależy od tego, jak duża jest nasza inwestycja. Oczywistym jest, że niewielkie platformy nie potrzebują rozbudowanego pakietu narzędzi. Im większe natężenie ruchu na naszej stronie, tym większej wydajności potrzebujemy. O wiele trudniej jest monitorować i zarządzać pracą witryny, która cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorców. Mowa tutaj np. o […]

Read More