Administrator, administrowanie systemami, zarządzanie serwerem Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Jakie są najważniejsze parametry hostingu?

Do najbardziej charakterystycznych cech każdego serwera należą jego parametry, od których warto uzależnić wybór usługi hostingowej. Poszczególne czynniki wpływają między innymi na wydajność i funkcjonalność. Warto więc dopasować je do indywidualnych wymogów własnego projektu internetowego. Konfiguracją i zarządzaniem serwerami hostującymi strony i aplikacje webowe klientów może się zająć informatyk Linux.

Pojemność konta i transfer – informatyk linux odpowiada

Kluczowym parametrem serwera jest pojemność konta. Dotyczy to przestrzeni dyskowej, na którą użytkownik może wrzucać bazy danych, pocztą e-mail oraz innego rodzaju pliki. Pojemność serwera podawana jest w gigabajtach, jednak najbardziej rozbudowane pakiety hostingowe często oferują dostęp do nielimitowanej przestrzeni dyskowej. Nie bez znaczenia pozostaje także transfer, czyli łączna ilość danych wysyłanych przez serwer do użytkowników, a także ilość danych przez niego przyjmowanych.

Administrator linux radzi: Inne parametry serwera

Przy wyborze dostawcy hostingu warto sprawdzić obsługiwane na serwerze technologie, w tym języki oprogramowania. Istotnym parametrem jest także backup. Kopie zapasowe pozwalają na zabezpieczenia przechowywanych danych, na wypadek ich utraty. Profesjonalny administrator Linux jest wówczas w stanie skorzystać z backupu oraz przywrócić informacje skasowane na przykład przez przypadek. Ważny czynnik to także ilość obsługiwanych domen, która może być utrzymywana w ramach wybranego pakietu dostawcy hostingu.

Related Posts

Czy hosting współdzielony ma jeszcze sens?

Mogłoby się wydawać, że w dobie serwerów dedykowanych, hostingi współdzielone odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Wiele osób decyduje się na to rozwiązane z uwagi na niski koszt. Jest to dobra opcja, która dedykowana jest głównie tym, którzy nie potrzebują wysokiej wydajności. Hosting współdzielony raczej nie sprawdzi się zbyt dobrze w przypadku e-sklepu. Wynika to […]

Read More

Ile kosztuje administrowanie serwerem?

Koszt administracji serwerem w dużym stopniu zależy od tego, jak duża jest nasza inwestycja. Oczywistym jest, że niewielkie platformy nie potrzebują rozbudowanego pakietu narzędzi. Im większe natężenie ruchu na naszej stronie, tym większej wydajności potrzebujemy. O wiele trudniej jest monitorować i zarządzać pracą witryny, która cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorców. Mowa tutaj np. o […]

Read More