Administrator, administrowanie systemami, zarządzanie serwerem Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Ile kosztuje administrowanie serwerem?

Koszt administracji serwerem w dużym stopniu zależy od tego, jak duża jest nasza inwestycja. Oczywistym jest, że niewielkie platformy nie potrzebują rozbudowanego pakietu narzędzi. Im większe natężenie ruchu na naszej stronie, tym większej wydajności potrzebujemy. O wiele trudniej jest monitorować i zarządzać pracą witryny, która cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorców. Mowa tutaj np. o prężnie rozwijających się sklepach internetowych. Takie strony internetowe narażone są na przeciążenie, a administrator Linux musi w odpowiednim momencie reagować na pojawiające się utrudnienia. Niezbędnym jest to, aby serwer był stale monitorowany. Jego parametry nie są stałe – zmieniają się wraz z rosnącymi potrzebami, co zaś przekłada się na konieczność konfiguracji.

Administracja serwerem dla stron o małym ruchu

Witryny o małym natężeniu ruchu nie wymagają dużego nakładu, jeśli chodzi o administrację serwera. Zwykle jest to koszt około 100 zł miesięcznie. W przypadku średniego natężenia ruchu niezbędną będą nieco bardziej zaawansowane usługi. Będą one kosztować około 250 zł miesięcznie.

Administrowanie serwerem dla stron o dużym ruchu

Jeśli chodzi o strony o średnim natężeniu ruchu (np. projekty obejmujące kilka witryn), to koszt profesjonalnego administrowania będzie wyższy. Znajduje się on na poziomie mniej więcej 600 zł miesięcznie. W cenie znajduje się również specjalistyczne wsparcie rozwoju.
Administracja serwerem dedykowanym to idealna opcja dla dużych projektów. Zwykle z tego typu usług korzystają przedsiębiorstwa, które prężnie się rozwijają. Miesięczny koszt wynosi około 1200 zł miesięcznie. Oczywiście istnieje możliwość dopasowania pakietu do indywidualnych potrzeb.

Related Posts

Czy hosting współdzielony ma jeszcze sens?

Mogłoby się wydawać, że w dobie serwerów dedykowanych, hostingi współdzielone odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Wiele osób decyduje się na to rozwiązane z uwagi na niski koszt. Jest to dobra opcja, która dedykowana jest głównie tym, którzy nie potrzebują wysokiej wydajności. Hosting współdzielony raczej nie sprawdzi się zbyt dobrze w przypadku e-sklepu. Wynika to […]

Read More

Jak zarządzać serwerem dedykowanym?

Jeszcze kilkanaście lat temu serwery dedykowane były bardzo drogie. Z tego względu tylko niewielka część użytkowników mogła sobie na nie pozwolić. Obecnie ich cena jest naprawdę korzystna, przez co wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Wiele osób zadowolonych jest z hostingu współdzielonego, gdyż spełnia on wszystkie ich potrzeby. Problemy zaczynają się w momencie, gdy […]

Read More