Administrator, administrowanie systemami, zarządzanie serwerem Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Hosting dedykowany – Linux czy Windows?

Wielu użytkowników staje przed poważnym dylematem przy zakupie pakietu hostingowego. Kluczowe znaczenie ma wybór pomiędzy Windowsem a Linuksem. Oba systemy posiadają liczne zalety, a także nieco inne zastosowania. Przy wyborze platformy warto kierować się specyfiką własnego projektu, a także dysponowanym budżetem.

Serwer Linux

System Linux doskonale sprawdza się w hostingu stron internetowych różnego typu. Do jego największych zalet należy wysoka skuteczność, która w połączeniu z wydajnością zapewnia stabilną obsługę także w przypadku serwerów poczty e-mail. Hosting Linux jest optymalnym rozwiązaniem w projektach wykorzystujących różne popularne języki, między innymi MySQL oraz PHP. Jego obsługą zajmuje się doświadczony informatyk Linux. Pakiety oparte na tym systemie stosowane są do hostingu m.in. forów internetowych, sklepów e-commerce, blogów czy systemów CMS. Administrator Linux może dostarczyć i obsłużyć wiele darmowych narzędzi, co nie zawsze jest możliwe w przypadku Windowsa.

Serwer Windows

Windows to dobre rozwiązanie dla środowiska ASP.NET. Do zalet hostingu opartego na tym systemie należą większe możliwości w zakresie operacji dokonywanych na bazach danych. Windows polecany jest więc przede wszystkim tym użytkownikom, którzy przechowują na swoich stronach internetowych dużo informacji przetwarzanych w takiej formie. Wadą tego rozwiązania jest przede wszystkim wysoka cena – zarówno samego systemu, jak i narzędzi dodatkowych.

Related Posts

Czy hosting współdzielony ma jeszcze sens?

Mogłoby się wydawać, że w dobie serwerów dedykowanych, hostingi współdzielone odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Wiele osób decyduje się na to rozwiązane z uwagi na niski koszt. Jest to dobra opcja, która dedykowana jest głównie tym, którzy nie potrzebują wysokiej wydajności. Hosting współdzielony raczej nie sprawdzi się zbyt dobrze w przypadku e-sklepu. Wynika to […]

Read More

Ile kosztuje administrowanie serwerem?

Koszt administracji serwerem w dużym stopniu zależy od tego, jak duża jest nasza inwestycja. Oczywistym jest, że niewielkie platformy nie potrzebują rozbudowanego pakietu narzędzi. Im większe natężenie ruchu na naszej stronie, tym większej wydajności potrzebujemy. O wiele trudniej jest monitorować i zarządzać pracą witryny, która cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorców. Mowa tutaj np. o […]

Read More