Administrator, administrowanie systemami, zarządzanie serwerem Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Administrator Linux – jakie certyfikaty wybrać?

Osoby, które chcą zostać porządnymi administratorami Linux powinny zainwestować w szkolenia, dzięki którym można nabyć bardzo przydatną wiedzę. Warto wspomnieć także i o tym, że dzięki certyfikatom można wzbogacić swoje Curriculum Vitae, dzięki czemu znacząco zwiększają się szanse na rynku pracy.

Jaki certyfikat jest godny polecenia?

Jako administrator Linux warto oczywiście postarać się o rozpoznawalny system certyfikacji, który uznawany jest na całym świecie. W Polsce zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się Red Hat. Jest to doskonały certyfikat dla wszystkich tych osób, które poszukują dobrze płatnej pracy na ciekawym stanowisku. W pierwszej kolejności warto zaliczyć egzaminy EX200 i EX300, dzięki którym można uzyskać certyfikaty RHCSA i RHCE. W naszym kraju bardzo cenione przez pracodawców są także certyfikaty ITIL Foundation, które wymagane są podczas rekrutacji w wielu firmach.

Certyfikat RHCSA/RHCE

Admin Linux, który zdobędzie certyfikat RHCSA/RHCE potwierdza swoją wiedzę z zakresu administrowania systemem Linux. Pamiętać należy jednak o tym, że jest to tak naprawdę bardzo rozległa wiedza, dlatego też warto poszukać także bardziej specjalistycznych szkoleń. Certyfikat RHCSA/RHCE to przede wszystkim praktyka, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Osoby, które interesuje informatyka Linux oprócz szkoleń firmy Red Hat, powinny sprawdzić także egzaminy praktyczne Novell, które w Polsce są bardzo cenione.

Related Posts

Czy hosting współdzielony ma jeszcze sens?

Mogłoby się wydawać, że w dobie serwerów dedykowanych, hostingi współdzielone odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Wiele osób decyduje się na to rozwiązane z uwagi na niski koszt. Jest to dobra opcja, która dedykowana jest głównie tym, którzy nie potrzebują wysokiej wydajności. Hosting współdzielony raczej nie sprawdzi się zbyt dobrze w przypadku e-sklepu. Wynika to […]

Read More

Ile kosztuje administrowanie serwerem?

Koszt administracji serwerem w dużym stopniu zależy od tego, jak duża jest nasza inwestycja. Oczywistym jest, że niewielkie platformy nie potrzebują rozbudowanego pakietu narzędzi. Im większe natężenie ruchu na naszej stronie, tym większej wydajności potrzebujemy. O wiele trudniej jest monitorować i zarządzać pracą witryny, która cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorców. Mowa tutaj np. o […]

Read More